AHŞAP MOBİLYA RENKLERİ

Ahşap kullanımının ev dekorasyonunda büyük bir yeri vardır. Ev dekorasyonunda kullandığımız çoğu şeyde ahşap bulunur. Ev dekorasyonunda ahşap kullanmak aslında biraz da işleri kolaylaştırır.Ahşap birçok ağaçtan, farklı renklerde elde edilir. Açık renk koyu renk ile birden çok renge sahiptir.


Kül Rengi - Alıç : Alıç ya da dişbudak diye bilinen ağaçdan elde edilir. Rengi tam olarak kül rengidir. Son derece esnek bir ağaç olduğundan genelde eğimi olan mobilyalarda kullanılır.


Bal Rengi – Huş : Ev dekorasyonlarında kullanımı çok farklıdır. Özellikle aydınlık bir görünüm için kullanılır. Malzeme bakımından sert ve ağır bir ahşaptır.


Kızıl Kahve – Sedir : En çok yatak odalarında kullanılan malzemelerinden biridir. Özellikle uyku alanlarında kullanılır. Bu ağacın kendini has bir kokusu bulunmaktadır, güve gibi zararları da önleyici özelliği vardır.


Krem Rengi – Akağaç : Oldukça sert bir yapıdan oluşan malzemedir. Bu malzemenin açık renk olmasından ötürü olduğu ortamda bir ferahlık yaratır. Bu malzeme genelde ofis, iş ortamlarında ve kitaplıklarda kullanılır.


Ahşap Kırmızısı – Maun : Kırmızı ve kahverengi tonlarını barındıran maun ağacından üretilen bir malzemedir . Maliyetli bir malzeme olmasına rağmen ev dekorasyonlarında sıkça kullanılır.Bal Rengi – Çam : Bu malzemede mobilyalarda en çok kullanılan malzemeler arasındadır. Genelde boyanarak kullanılır.


Kahverengi – Ceviz : Genellikle ahşap kaplama malzemesi olarak kullanılır. Ceviz ağacının birçok farklı rengi vardır. Özellikle klasik mobilyalarda kullanılır.


Kırmızı ile Beyaz – Meşe : Mobilya üretiminde en çok kullanılan ağaç mobilya renkleri arasında yer alır. Geniş bir renk kartelasına sahiptir.


Soluk Kahve – Pekan : Soluk Kahve, penan ağacının en belirgin renklerinden birisidir. Genelde yemek odalarında kullanılır.